Projekty

2016_Workoutové ihrisko

workoutove-ihrisko-2

V posledných dňoch sme pracovali na projekte Workoutové ihrisko. Práce sme nedávno dokončili a chceme sa poďakovať všetkým dobrovoľníkom, ktorí nám pri napĺňaní cieľov pomáhali. Ihrisko sa nám podarilo postaviť v spolupráci s pánom starostom Antonom Petruškom a Združením Kresťanských spoločenstiev mládeže vďaka podpore Fondu Karpatskej vandrovky (www.karpatskavandrovka.sk) Karpatskej nadácie (www.karpatskanadacia.sk). Týmto projektom sme chceli priniesť oživenie športového ducha do našej obce a ukázať, že aj dnes mladí ľudia dokážu robiť ťažké veci a urobiť niečo pre iných a zároveň pre seba. Chceli sme ukázať, že aj dnes existujú nadšení mladí, ktorí sa neboja, nesedia len nečinne doma a vedia realizovať svoje sny a plány. Veríme, že naše konanie prinesie zmenu atmosféry a bude príkladom pre ostatných mladých. Viac o tom ako prebiehali práce nájdete v Galérii.

2016_Firestarter

Cieľ projektu Firestarter bolo poukázať na dôležitosť práce s mládežou. V rámci projektu sme vytvorili 32 stranový magazín pre mladých, ktorý zahŕňal dôležitosť práce s mládežou, tipy a rady pre mladých kde ďalej aj po svojej príprave na sviatosť birmovania môžu čerpať pre svoj duchovný rast. Magazín vyšiel v náklade 120 kusov v spolupráci s firmou SION.

 

share

2014_Oprava cirkevnej budovy

Cieľom tohto projektu bola oprava cirkevnej budovy – starej školy, v ktorej sa ako spoločenstvo stretávame. Oprava bola realizovaná v rámci projektu dobrovoľníctva – 72 hodín. Práce prebiehali od 5.4.2014-19.6.2014. Financovanie bolo zabezpečené prostredníctvom interného grantu ZKSM, darcov 2% a ďalších sponzorov. Z pôvodného maľovania a práce na 72 hodín sa projekt zmenil na stavebné práce. Kachličky na stenách začali opadávať a po oškrabavaní starej farby sme zistili, že to chce novú omietku. Boh sa o nás, ale postaral a všetko sme zvládli, hoci za oveľa dlhší čas a väčší rozpočet. Boh je dobrý. On sa stará! (Viac nájdete v galérii)


„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde